ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7639050
*
nr 763 9050
Spegel
höjd: 109
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 19:19:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 16:51:49
1
100 kr
3/6 21:47:06
2
Vinnande bud
4/6 06:39:40
3
200 kr
4/6 06:40:03
3
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 763 9050
Spegel
höjd: 109
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 16:51:49 | 1 | 100 kr |
3/6 21:47:06 | 2 | Vinnande bud |
4/6 06:39:40 | 3 | 200 kr |
4/6 06:40:03 | 3 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.